In STEK woon je niet alleen naast elkaar, maar met elkaar. Het is een groene buurt waar delen, ontmoeten en zorgen voor je omgeving centraal staan. Sander Winters en Joni Nelis zijn buurtverbinders in de wijk. Zij organiseren activiteiten en brengen bewoners met elkaar in contact.
Buurtgenoten Joni en Sander vertellen waarom ze in 2024 kozen voor STEK. Joni: “Ik woonde eerder in gemeenschapsprojecten. Deze manier van wonen past bij mij. Als alleenstaande ouder vind ik het extra fijn, want iedereen helpt elkaar en er wonen veel kinderen.” Sander: “Ik miste verbinding in mijn vorige buurt in Tilburg. In STEK is contact vanzelfsprekend. Daarnaast woon ik energiezuinig, in een groene omgeving en heb ik precies de ruimte die ik nodig heb.”
“Een wijk komt tot leven door contact tussen bewoners. Als buurtverbinders zijn we eigenlijk de aanjagers van die gemeenschapszin, zonder dat we mensen verplichten om mee te doen’’, vertelt Sander. Joni knikt en vult aan: “Dat sociale, het behulpzame, het contact leggen met anderen. Ze noemen het buurtverbinders, maar eigenlijk zijn we dit gewoon als mens. Alleen ga je sneller, samen kom je verder. Dat is de kern van STEK.”
Dromen voor STEK zijn er volop. “Ik zie een laagdrempelig STEK-café voor me’’, zegt Joni. “Waar iedereen gratis binnenloopt voor activiteiten, koffie en om creatief bezig te zijn.” Sander: “We wonen hier pas kort. Ik zie deze fase als ‘zaaien’, maar je voelt: in STEK groeit iets bijzonders.”
Abonneer je op de nieuwsbrief of neem contact met ons op!